Dallime mes rishikimeve të "Çekosllovakia"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 98 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q33946 (translate me))
No edit summary
[[Skeda:Czechoslovakia01.png|thumb|250px|1918-1938]]
[[Skeda:CzechoslovakiaDruh%C3%A1_%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_republika_1938.png|thumb|250px|1938-1939]]
[[Skeda:Czechoslovakia.png|thumb|250px|1945-1992]]
'''Çekosllovakia''' (''Československo'') ose '''Çeko-Sllovakia''' (''Česko-Slovensko'') është emri i ish konfederatës mes [[Republika Çeke|Republikës Çeke]] dhe [[Sllovakia|Sllovakisë]]. Shpërbërja e konfederatës u bë në mënyrë paqësore më [[1993]].
 
{{gjeo-cung}}
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve