Dallime mes rishikimeve të "Saharaja"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  5 vjet më parë
v
rregullim i sintaksës
No edit summary
v (rregullim i sintaksës)
 
= Drita =
Sahara-ja permben nje nga vendet me te ndricuara ne bote.
 
= Lageshtia =
Lageshtia relative e ajrit ne pergjithesisht eshte e jashtezakonisht e ulet .Sahara-ja veriore ka nje lageshti prej 20%-35% ne vere dhe 35%-55% gjate dimrit.
 
 
= Era =
* [http://www.capezone.com/images/Sahara.html mbi 3 000 foto të Saharës]
* [http://www.sahara-nature.com/index.php flora dhe fauna e Saharës]
{{gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Shkretëtira]]
 
 
{{gjeo-cung}}

Menyja e lëvizjeve