Ndryshimi mes inspektimeve të "Kongresi Kombetar Indian"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Kongresi Kombetar Indian''' esht një nga dy partitë më të rëndësishme në [[India|Indi]] dhe qe partia që u angazhua fellësisht në betejën për pavarësinë e Indisë nga [[Përandoria Britanike]].
Partia ka qën më e rëndësishmja për shum vite dhe vetëm në kohët e fundit humbi popullaritetin e saj për shkak të lidershipit e [[Narendra Modi|Narendra Modit]] i partisë [[Bahratiya Janata Party|BJP]].
 
[[Kategoria:Indi]]
[[Kategoria:Parti politike]]

Menyja e navigimit