Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Orizi"

42 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Por, që nga vitet [[1990|'90]] e deri më tani në [[Shqipëria|Shqipëri]] nuk kultivohet më bima e orizit, ndërsa nevojat e vendit plotësohen nga importi. Në shkallë vendi konsumi i përgjithshëm vjetor i kalon të 20.000 tonët.
 
Orizi eshte nje deither e cila infektohet nga bakteret viruset kerpurdheat
== Shih dhe këtë ==
* [[Kina]]
 
 
== Referenca ==
Anonymous user