Ndryshimi mes inspektimeve të "20 Prill"

Jump to navigation Jump to search
7 bytes removed ,  4 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars, Prill → prill (3), Qershor → qershor duke përdorur AWB
v
(përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars, Prill → prill (3), Qershor → qershor duke përdorur AWB)
20 Prilliprilli është dita e 110-të e vitit(111-të në vitin e brishtë) në kalendarin Gregorian.Dhe mbesin 255 ditë për në fundvit.{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|Marsmars (muaj)|Prillprill|Qershorqershor}}
== Ngjarje ==
* [[1936]] — Trupat [[Italia|Italiane]]ne okupojnë [[Etiopia|Etipoopinë]] .
* [[1972]] - Apolo 16 zbriti në [[Hëna|Hënë]].
 
* [[2009]] - [[Arabia Saudite]] njeh pavarësinë e Kosovës
 
== Festa dhe përvjetore ==
* [[Pashkët]] e krishtera kremtohen nga Katolikët dhe Ortodoksët, Festa e Ringjalljes së [[Krishti]]t
 
[[Kategoria:Prill]]
37.617

edits

Menyja e navigimit