Dallime mes rishikimeve të "Bremen (krahinë)"

Jump to navigation Jump to search
përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB)
 
|-
| Hapësira:
| 404,23  km²
|-
| banorë:
| 1642 (01.Prillprill. 2006)
|-
| [[Dendësija e popullsisë]]:
|}
 
'''Bremeni''' për nga sipërfaqja është vendi më i vogël Federal i Republikës Federale Gjermane. Sipërfaqja e Bremenit është 404  km². Përbehet prej qyteteve [[Bremeni|Bremen]] dhe [[Bremenhaven]] dhe gjithsej ka rreth 664.000 banorë
 
== Gjeografia ==
Sporti
== Politika ==
 
 
== Lidhje të jashtme ==
37.617

edits

Menyja e lëvizjeve