Dallime mes rishikimeve të "Carl Friedrich Gauss"

Jump to navigation Jump to search
përmirësime teknike, zëvendësova: MAJ → maj duke përdorur AWB
v (rregullim sintakse)
(përmirësime teknike, zëvendësova: MAJ → maj duke përdorur AWB)
Është studimi i parë sistematik mbi teorinë e numrave. Influenca e librit të Gausit qe e pamasë, dhe dëshmohet nga fakti që shumica e librave mbi subjektin akoma ndjekin përqasjen e tij.
Reference: "The Mathematics of Ciphers, Number Theory and RSA Cryptography", S.C.Coutinho,
Redaktoi: Valmir LAMAJLAmaj
 
== Mitologji ==
*|[http://www-groups.dcs.st-and.ac.uk/history/Biographies/Gauss.htm|Carl Friedrich Gaussl]
*|[http://www.idsia.ch/~juergen/gauss.html|Carl Friedrich Gauss]
{{mate-cung}}
 
[[Kategoria:Matematikanë gjermanë]]
[[Kategoria:Lindje 1777]]
[[Kategoria:Vdekje 1855]]
 
 
{{mate-cung}}
37.617

edits

Menyja e lëvizjeve