Ndryshimi mes inspektimeve të "Gunnar Nordahl"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  4 vjet më parë
→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Shtator → shtator, Tetor → tetor (2) duke përdorur AWB
(përmirësime tekinke, zëvendësova: futbollistë → futbollist)
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Shtator → shtator, Tetor → tetor (2) duke përdorur AWB)
| image_size = 230
| height = {{height|m=1.85}}
| birth_date = [[19 Tetortetor]] [[1921]]
| birth_place = [[Hörnefors]], [[Suedia]]
| death_date = [[15 Shtatorshtator]] [[1995]]
| death_place = [[Alghero]], [[Italia]]
| currentclub =
}}
 
'''Gunnar Nordahl''' ([[19 Tetortetor]] [[1921]]) është një ish-futbollist suedez, i njohur më mirë gjatë kohës ku luajti për skuadrën e [[AC Milan]] gjatë viteve 1949 dhe 1956 ku fitoi edhe 2 [[Serie A]], dhe gjithashtu është dhe Golashënuesi më i mirë i klubit me 225 Gola në 291 Ndeshje. Nordahl është edhe Golashënuesi i tretë i [[Kombëtarja suedeze e futbollit|Kombëtares Suedeze]] me 43 Gola në 33 Ndeshje. Ai është konsideruar si një nga lojtarët suedez më të mirë të të gjitha kohërave.
 
==Statistikat==
37.617

edits

Menyja e navigimit