Dallime mes rishikimeve të "Jul Bonati"

Jump to navigation Jump to search
17 bytes removed ,  4 vjet më parë
→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj, Nëntor → nëntor duke përdorur AWB
(→‎Jeta: rregullim i sintaksës)
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj, Nëntor → nëntor duke përdorur AWB)
'''Jul Bonati''' ([[Shkodër]], [[24 Maj|24 maj]] [[1874]] - [[Durrësi|Durrës]], [[5 Nëntor|5 nëntor]] [[1951]]) qe klerik, mësues, përkthyes i [[Lahuta e Malcís|Lahutës]] në italisht, studiues letërsie dhe patriot shqiptar.
 
== Jeta ==
37.617

edits

Menyja e lëvizjeve