Dallime mes rishikimeve të "Kur po xhirohej një film"

Jump to navigation Jump to search
përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB
No edit summary
(përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB)
 
'''"Kur xhirohej një film"''' është një film shqiptarë i prodhuar në Shqipëri në vitin 1981.
 
 
== Të dhënat mbi filmin ==
Filmi trajton një temë të rëndësishme sociale në lidhje me familjen. Një film i ri po xhirohet në një qytet të vogël. Aktorët janë një grup fëmijësh. Genti i vogël është nën stress sepse prindërit e tij Liljana dhe Kujtimi janë ndarë për shkak të qëndrimit mikroborgjez të Kujtimit kundrejt Liljanës.
 
Xhirimet jane kryer ne periudhen Mars-Prillprill 1981.
 
Ne Tirane jane bere xhirimet tek Rruga e Durresit,tek lulishtja afer Ish-Shkolla e partise,Tek ish-rruga e Postes afer sheshit <nowiki>''Avni Rustemi'' ,tek ish- Kinostudioja ''Shqiperia E re '' dhe tek ish-Uzina e Autotraktoreve ''ENVER HOXHA''</nowiki>.Xhirime te tjera jane bere ne fshatin Dardhas,Cerrave ,Lin,ne Gurin e Kamjes ,ne ish-Hotel <nowiki>''Turizmi''</nowiki>te Pogradecit dhe ne Tushemisht.Premiera e Filmit u dha me 11.10.1981
 
== Lidhje të jashtme ==
{{film-cung}}
 
[[Kategoria:Filma]]
[[Kategoria:Filma shqip]]
[[Kategoria:Filma 1981]]
 
 
{{film-cung}}
37.617

edits

Menyja e lëvizjeve