Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Provincat dhe territoret e Kanadasë"

→‎Provincat dhe territoret: përmirësime teknike, zëvendësova: Shkurt → shkurt (2) duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(→‎Provincat dhe territoret: përmirësime teknike, zëvendësova: Shkurt → shkurt (2) duke përdorur AWB)
!Hyrja në<br />[[Kanadaja|Konfederata kanadeze]]
![[Zona kohore]] standarte<br />([[Coordinated Universal Time|UTC]])
!shkurtimi
!Shkurtimi
|-
|align=left|[[Skeda:Flag of British Columbia.svg|border|50px]]||[[Kolumbia Britanike]]||[[Viktoria (Kolumbia Britanike)|Victoria]]||[[1871]]|| -8 (Pacifico),<br />-7 (Montagne)||BC
!Hyrja në<br />[[Kanadaja|Konfederata kanadeze]]
![[Zona kohore]] standarte<br />([[Coordinated Universal Time|UTC]])
!shkurtimi
!Shkurtimi
|-
|align=left|[[Skeda:Flag of Yukon.svg|border|50px]]||[[Yukon]]<ref name=TNO/>||[[Whitehorse]]||[[1898]]||-8 (Pacifico)||YK
37.617

edits