Dallime mes rishikimeve të "Kolera"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes removed ,  4 vjet më parë
== Historia e kolerës ==
 
Kolera si sëmundje ka filluar të vëzhgohet difdstuqe dsthrdtrdtrdjtethrne kohet e [[lashta]]
 
ku rreth viteve 600 p.e.s në [[India|Indi]]. Për herë të parë ajo është paraqitur në [[Evropa|Evropë]] rreth vitit [[1831]]. Rreth vitit [[1892]], kolera e shkreton [[Afganistani]]n dhe përhapet në [[Rusia|Rusi]].
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve