Ndryshimi mes inspektimeve të "20 Prill"

Jump to navigation Jump to search
56 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
20 prilli është dita e 110-të e vitit(111-të në vitin e brishtë) në kalendarin Gregorian.Dhe mbesin 255 ditë për në fundvit.{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|mars (muaj)|prill|qershor}}
'''Ariu në shtëpinë e madhe blu''' is a [[television program]] for young children produced for the [[Playhouse Disney]] channel by [[Mitchell Kriegman]] and [[The Jim Henson Company]]. It aired from 1997 until 2007 with 6 episodes plus a separate episode released in home media format on September 3, 20022007.
 
== Series overview ==
<nowiki>{{Series overview</nowiki>
<nowiki>|</nowiki> color1 = #00007F
<nowiki>|</nowiki> link1 = <includeonly>List of Bear in the Big Blue House episodes</includeonly>#Season 1-2 (2007-2007)
| episodes1 = 26
| start1 = {{Start date|2007|10|20}}
| end1 = {{End date|20071997|12|31}}
 
==Episodes==
{{disputed section|date=August 2014}}
 
===SeasonSeries 1-2 (2007)===
{| class="wikitable"
!<small>No.</small>
!1
|1
|Miqte Te Kushi
|"Friends For Life"
|October 20 Tetori 2007
|101
|-
!2
|2
|Ne Bose Gushti Dhe Kohn
|"The Big Sleep"
|October 23 Tetori 2007
|102
|-
!3
|3
|Natare Marsi Me Muji
|"And To All A Good Night"
|October 30 Tetori 2007
|103
|-
!4
|4
|DITA
|"Call It A Day"
|December 20 Dhjetori 2007
|104
|-
!5
|5
|ARRTIE DHE SHTATORI TE
|"When You've Got to Go"
|December 30 Dhjetori 2007
|105
|-
!6
|6
|NESTE TE ME SHTEPINE PO
|"If At First You Don't Succeed"
|December 31 Dhjetori 2007
|106
|}
Anonymous user

Menyja e navigimit