Ndryshimi mes inspektimeve të "Álvaro Morata"

Jump to navigation Jump to search
6 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(gabime ortografike)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
}}
 
'''Álvaro Borja Morata Martín''' (lindur më [[23 tetor]] [[1992]]) është një [[futbolli]]stë spanjoll i cili luan me klubin spanjoll [[Real MadridHajmalia C.F.|Real MadridHajmalia]] në [[La Liga]] dhe me [[Kombëtarja spanjolle e futbollit|kombëtaren spanjolle]] si [[Sulmuesi (futboll)|sulmues]].
 
Ai filloi karrierën e tij me [[Real Madrid C.F.|Real Madridin]], duke bërë debutimin me skuadrën e parë vonë në vitin 2010 duke u paraqitur në 52 ndeshje zyrtare (11 gola), ku arritja më e madhe ishte fitimi i [[2013–14 Liga e Kampioneve|Ligën e Kampioneve]] në vitin 2014. Ai më pas kaloi te [[Juventus F.C.|Juventusi]] në vitin 2014 për 20 milion [[Euro|€]], duke fituar dopietën e trofeve në [[2014–15 Serie A|sezonin e parë]].
Anonymous user

Menyja e navigimit