Ndryshimi mes inspektimeve të "Lista e shteteve"

Jump to navigation Jump to search
Shtova permbajtjen
v
(Shtova permbajtjen)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:United Nations Members.svg|thumb|400px|Shtetet sovrane anëtare të [[OKB]]-së]]
Këtu gjeni '''listën e plotë të shteteve sovrane apo akoma pa sovranitet'''. Lista aktualisht përmban '''194''' [[Shteti|shtete]] (të gjithë anëtarët e [[OKB]]-së dhe [[Vatikani]]n) dhe '''12''' territore ku statusi si "shtet" është i diskutueshëm ose ku nuk njihet sovraniteti. Kudo qe shkon eshte nje shtet se nuk ka shtet pa gjuhe flamur stem
 
{{TOC limit|limit=2}}
 
== Lista ==
{{TOC}}
Anonymous user

Menyja e navigimit