Ndryshimi mes inspektimeve të "Bedi Pipa"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Bedi Pipa''' ([[Shkodra|Shkodër]], [[1923]] - [[Tirana|Tiranë]], [[12 janar]] [[1948]]) ishte arsimtare dhe autore e rastit më përfaqësues të rastit të ditarit në letrat shqipe, i botuar në vëllimin integral me shkrimetshkrimeve e saj me titullin "Ditari Intim"<ref>Pipa A., ''Parathanie e "Ditarit Intim"'', Tiranë: Fjala, 2007.</ref><ref name=":0">[[Elsa Demo|Demo E]]., ''Ditari intim i Bedi Pipës,'' [[Shekulli (gazetë)|Shekulli]]. - Nr. 2140, 15 dhjetor, 2007, f. 22 - 23.</ref>.
 
== Jeta ==
7.597

edits

Menyja e navigimit