Ndryshimi mes inspektimeve të "Justin Timberlake"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
'''Justin Randall Timberlake''' lindi më [[31 janar]] [[1981]]. Shumë herë i njohur si JT, është një këngëtar, aktor, tekstshkrues, producent etj. U lind në Memphis, SHBA. Si fëmijë u paraqit në shoun televiziv [[Në kërkim të yllit]]. Në fund të vitit 1990 u bë i njohur si këngëtari kryesor dhe anëtari më i ri i grupit të djemve [['N Sync]].
 
Gjatë kohës kur grupi ndërpreu punën , Timberlake realizoi albumet e tij të para solo [[Justified]](2002). Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasi që shiti 7 milion kopje. Pastaj albumi [[FutureSex/LoveSounds]](2006) si dhe hitet [[Cry Me A River]], [[Rock Your Body]]. Prej 2007 deri më 2012 Timberlake u përqendrua në karrierën e tij si aktor. Ai u paraqit në filmat si [[Rrjeti social]], [[Shokë me benefite]], [[Në kohë]] etj.
Në vitin 2013 ai vazhdoi karrierën e tij muzikore me albumin [[20/20 Experience]].
Timberlake ka fituar 6 [[Grami]].

Menyja e navigimit