Dallime mes rishikimeve të "15 Gusht"

Jump to navigation Jump to search
59 bytes added ,  4 vjet më parë
v
(Permirsim një gabim shtypi)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
== Lindje ==
* [[1769]] - [[Napoleon Bonaparte]], mbret dhe udhëheqës ushtarak francez († [[1821]])
* [[1870]] - [[Josif Bageri]], poet dhe publicist shqiptar
* [[1883]] - [[Ivan Meshtroviq]], arkitekt dhe skulptor kroat
* [[1885]] - [[Edna Ferber]], shkrimtare amerikane

Menyja e lëvizjeve