Dallime mes rishikimeve të "Lëvizja Socialiste për Integrim"

Jump to navigation Jump to search
v
Ndryshim ne kryesine e partise
v (Ndryshim ne kryesine e partise)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
|colorcode = e kuqe
|party_logo = [[Image:flamuri i LSI.jpg]]
|kryetar = [[PetritMonika VasiliKryemadhi]]
|krijuar = [[2004]]
|rinia = Levizja Rinore për Integrim
|website = [http://www.lsi.al/ http://www.lsi.al/]
}}
'''Lëvizja Socialiste për Integrim''' (shurtesa politike '''LSI''') është parti politike në [[Shqipëri]]. Emri i plotë i partisë është Lëvizja Socialiste për Integrim dhe inicialet e saj janë LSI, të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë. Kjo parti u krijua në vitin 2004. Kryetar LSI-së që nga themelimi ishte [[Ilir Meta]] por me zgjedhjen e këtij të fundit si [[Presidenti i Shqipërisë]] në krye të partisë ne prill 2017 u zgjodh [[Petrit Vasili]]. Pas rezultateve të zgjedhjeve të 25 qershorit 2017, pas dorëheqjes së kryetarit [[Petrit Vasili]], i cili propozoi ndryshim të kryesisë së partisë, duke propozuar si kryetare [[Monika Kryemadhi]], nenkryetarë [[Lunlan Rama]] dhe [[Erisa Xhixho]] dhe sekretar të përgjithshëm [[Endrit Brahimllari]]. Me votim te hapur, ku morën pjesë 2300 delegatë, propozimi i [[Petrit Vasili]] u pranua duke shpallur kryetaren e parë femër të një partie politike në shqipëri.
 
== Elementet dalluese ==

Menyja e lëvizjeve