Dallime mes rishikimeve të "Jodi"

Jump to navigation Jump to search
1 byte removed ,  4 vjet më parë
Formon perberje me shume elemente por eshte me pak aktiv se halogjenet e tjere te permendur me siper.
Jodi vepron me niseshtene duke dhene nje ngjyre blu te erret, ky quhet dhe testi i jodit (ose i niseshtese) pasi perdoret per te provuar pranine e njeres prej ketyre substancave kur dihet prania e tjetres.
 
 
== Komponimet kimike ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve