Dallime mes rishikimeve të "Skënder Anamali"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:Skënder Anamali.png|parapamje|Skënder Anamali]]
'''Skënder Anamali''' (1921 - 1996) ishte një nga katër themeluesit e arkologjisë shqiptare, së bashku me [[Hasan CekënCeka|Hasan CekaCekën]], [[Frano Prendi|Frano Prendin]] dhe [[Selim IslaminIslami]]n. Nxënesi i Gjimnazit të Shkodrës, studenti i Universitetit të Padovës (Itali) filloi aktivitetin e vet shkencor si arkeolog në Institutin e Shkencave Tiranë (1947).
 
 

Menyja e lëvizjeve