Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Sigurimi i cilësisë/Lista"

Jump to navigation Jump to search
v
 
Matematikan dhe filozof grek, i cili ka jetuar afërsisht nga viti 570 deri në 495 para Krishtit. Pitagora është i njohur me teoremën e tij të Pitagorës dhe është cilësuar nga Aristoteli si nga nismëtarët e parë në studimin dhe zhvillimin e shkencës të matematikës. Historikisht është i njohur si trekëndëshi kënddrejtë. Teorema e Pitagorës, është një rol kyç në matjet moderne dhe pajisjet teknologjike dhe njihet si baza për teoritë dhe teoremat e tjera në matematikë./Tirana Observer
 
== TE MESOSH ESHTE DICKA E MIRE ==
 
KUR JE NE SHKOLLE DUHET TE FOKUSOHESH NE ATE QE BEN
Anonymous user

Menyja e navigimit