Ndryshimi mes inspektimeve të "Mihal Bellkameni"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Shih edhe: Rregullim i sintaksës using AWB)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
 
'''Mihal Bellkameni''' ishte intelektual, atdhetar dhe një ndihmesë të madhe për shkollën dhe gjuhën shqipe, madje ishte ndër themeluesit e [[Liceu i Korçës|Liceut te Korçës]], ndërkohë që çeli shkolla shqipe në mbarë vendin. Vdiq më [[25 tetor]] të vitit 1948.
 

Menyja e navigimit