Ndryshimi mes inspektimeve të "Liturgjia"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Ritet e [[Eukaristia|eukaristisë]] ndahen në katër grupe:liturgjia nismëtare (apo hapja), liturgjia e fjalës, liturgjia eukaristike dhe riti i ndarjes.
 
===Liturgjia në Kishën OrthodhokseOrtodokse===
Shih tek [[Liturgjia Hyjnore në Kishën OrthodhokseOrtodokse]].
 
==Në judaizëm==

Menyja e navigimit