Ndryshimi mes inspektimeve të "Kim Mehmeti"

Jump to navigation Jump to search
17 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
| webfaqja = http://www.kmehmeti.com/
}}
uuuuuuuuuuuuuuuuu
 
'''Kim Mehmeti''' lindi në vitin [[1955]] në fshatin Gërçec në afërsi të [[Shkupi]]t, ku edhe jeton. Ka punuar si: reporter i lirë në gazetën"Flaka", redaktor i revistës kulturore "Jehona", redaktor i veprimtarisë botuese të "Flakës", koordinator i programit botues
pranë Institutit Shoqëri e Hapur. Aktualisht është redaktorpërgjegjës i Rrjetit Alternativ Informativ për Maqedoninë dhe drejtor ekzekutiv i Qendrës për Mirëkuptim dhe Bashkëpunim Multikulturor në Shkup. Është shkrimtar bilingual, i cili pos në gjuhën amtare shkruan dhe boton edhe në gjuhën maqedonase. Shkruan prozë, tekste publicistike dhe përkthen nga gjuha maqedonase në shqipe dhe anasjelltas.
Anonymous user

Menyja e navigimit