Ndryshimi mes inspektimeve të "13 Nëntor"

Jump to navigation Jump to search
77 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(përmirësime teknike, zëvendësova: Tetor → tetor, Nëntor → nëntor (3), Dhjetor → dhjetor, përmirësime tipografike: spanjol → spanjoll duke përdorur AWB)
 
 
==Vdekje==
*
* [[1868]] - [[Gioacchino Rossini]], kompozitor italian (* [[1792]].)
* [[1974]] - [[Vittorio De Sica]],aktor dhe regjisor filmi italia (* [[1901]].)
 
==Festa dhe përvjetore==
* [[Kalendari katoliko-romak i shenjtorëve]]
 
* [[Dita e Mirësisë Botërore]]
[[Kategoria:Nëntor]]

Menyja e navigimit