Ndryshimi mes inspektimeve të "KS Luftëtari"

Jump to navigation Jump to search
234 bytes added ,  2 vjet më parë
(rregullim i sintaksës)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
KS Luftëtari i luan ndeshjet në stadiumin "Gjirokastra" që është ndërtuar në vitin 1973.
 
Në vitin 2009 u bë rikonstruksioni i stadiumit Gjirokastra me një fond të bashkisë Gjirokastër, FSHF dhe donatorëve të Luftëtarit. Stadiumi mori një pamje moderne. Stadiumi ka një kapacitet prej 9000 spektatoresh. Që nga viti 2016, KS Luftëtari luan në [[Kategoria Superiore|Kategorinë Superiore]], duke u ngjitur si kampione e [[Kategoria e Parë|Kategorisë së Parë]] me anë të fitores me 11-metërsha 11-10 ndaj [[KS Korabi|Korabit]].
 
== Sukseset ==

Menyja e navigimit