Dallime mes rishikimeve të "Poneshi"

Jump to navigation Jump to search
1.524 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|Emri = '''Ponesh'''
|Fshati= Poneshi
|Emër_tjetër =
|Nofka =
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Moto=
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_figura=
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni= [[Rajoni i Gjilanit|Gjilan]]
|KomunaRajoni = [[KomunaRajoni ei Gjilanit|Gjilan]]
|Komuna = [[Komuna e Gjilanit|Gjilan]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Lartësia =
|Sipërfaqja =
|Themelimi =
|Sipërfaqja urbane =
|Vendasit =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Popullsia =
|Zona Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])
|Popullsia_viti = 2011
|Ora Verore= [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]])
|Dendësia =
|Kodi Postal = 60000
|Prefiksi= 320
|Targa e automjeteve = 06
 
<!-- Të dhëna tjera-->
|Popullsia =
|Vendasit =
|Dendësia=
|Themelimi =
|Krahina =
|Lartësia = 616
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve = 06
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto=
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi=
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=29 | gjer_s=25 | gjer_dr =N N
| gjat_g=21 | gjat_m=22 | gjat_s=26 | gjat_dr = E
}}
'''Ponesh''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Gjilanit|Gjilanit]], [[Kosovë]].
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
| gjer_g=| gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =N
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/06/Ponesh.html vendndodhja]
| gjat_g=| gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr =E
 
|gjerësia = 42.4846606
|gjatësia = 21.3753153
 
|WebFaqja =
|autotekst= po
}}
 
{{KO-gjeo-cung}}
{{Komuna e Gjilanit}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Gjilanit]]
{{Komuna e Gjilanit}}
{{KO-gjeo-cung}}

Menyja e lëvizjeve