Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Gjurakoci"

1.411 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎top: përmirësim teknike, removed: (233))
No edit summary
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|Emri = '''Gjurakoc'''
|Fshati= Gjurakoci
|Emër_tjetër =
|Nofka =
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Moto=
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_figura=
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i Pejës|Pejë]]
|Komuna = [[Komuna e Burimit|BurimiBurim]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--StatistikaSipërfaqja dhe TransportiDemografia -->
|Sipërfaqja =
|Lartësia=
|Sipërfaqja urbane =
|Themelimi =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Vendasit=
|Popullsia =
|Sipërfaqja=
|Popullsia_viti = 2011
|Zona Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])
|Dendësia =
|Ora Verore= [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]])
|Kodi Postal =
|Prefiksi=
|Targa e automjeteve =
 
<!--Demografia Të dhëna tjera-->
|Vendasit =
|Popullsia =
|Themelimi =
|Dendësia=
|Krahina =
|Lartësia = 508
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|përshkrimi_harta =
|Harta_foto_shënimi=
|harta_gjerësi =
|përshkrimi_harta=
|CoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=43 | gjer_s=32 | gjer_dr =N N
| gjat_g=20 | gjat_m=28 | gjat_s=19 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''Gjurakoc''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Burimit|Burimit]], [[Kosovë]].
|gjerësia =
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia =
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
|WebFaqja =
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/08/Durakovac.html vendndodhja]
|autotekst=
}}
 
{{KO-gjeo-cung}}
{{Komuna e Burimit}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Burimit]]
{{Komuna e Burimit}}
{{KO-gjeo-cung}}