Dallime mes rishikimeve të "Mareci"

Jump to navigation Jump to search
710 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎top: Rregullime markup-i duke përdorur AWB)
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|FshatiEmri = Mareci'''Marec'''
|NofkaEmër_tjetër =
|Moto Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = Mulliri Marec.jpg
|Përshkrimi i pamjes = Mulliri në Marec
 
<!--Administrimi territorial-->
|ShtetiRajoni = Kosova[[Rajoni i Prishtinës|Prishtinë]]
|vendiKomuna = [[RajoniKomuna ie PrishtinësKastriotit|PrishtinaPrishtinë]]
|Komuna Kryetari i Komunës = [[Prishtinë]]
|Partia banoretudhëheqëse : (Prishtinali)=
<!--Statistika dhe Transporti-->
|Lartësia =
|Themelimi =
|Vendasit =
|Sipërfaqja =
|Zona Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])
|Ora Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]])
|Kodi Postal = {{{Kodi Postal|}}}
|Prefiksi = {{#if: {{{Prefiksi|}}}| <small>(+381)</small> {{{Prefiksi|}}} }}
|Targa e automjeteve =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|PopullsiaSipërfaqja =
|DendësiaSipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Popullsia =
|Popullsia_viti = 2011
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna tjera-->
|Vendasit =
|Themelimi =
|Krahina =
|Lartësia = 1068
|Kodi Postal = {{{Kodi Postal|}}} =
|gjerësiaPrefiksi =
|gjatësiaAeroporti = =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi = 255
|hartaCoordAddon = Kosova =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m= 40 | gjer_s=5 | gjer_dr =N N
| gjat_g=21 | gjat_m= 22 | gjat_s= 32 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''MareciMarec''' është një vendbanim në komunën e [[PrishtinëKomuna e Prishtinës|Prishtinës]]s, [[Kosovë]].
|gjerësia =
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia =
<!-- == Demografia == -->
|WebFaqja =
<!-- == Ekonomia == -->
}}
<!-- == Kultura == -->
'''Mareci''' është një vendbanim në komunën e [[Prishtinë]]s, [[Kosovë]].
<!-- == Historia == -->
{{joref}}
<!-- == Shih dhe këtë == -->
{{Komuna e Prishtinës}}
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/20/Marevce.html vendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Prishtinës]]
{{Komuna e Prishtinës}}
{{KO-gjeo-cung}}

Menyja e lëvizjeve