Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

Jump to navigation Jump to search
435 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
'''Muzika''' është formë e [[artit]], mediumi i së cilës është [[zëri]] i organizuar në kohë. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve.
<gallerydesktop>
Muzika
<desktop>
https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fpre00.deviantart.net%2F6f5d%2Fth%2Fpre%2Fi%2F2012%2F337%2Fc%2F1%2Fmuzika_by_virusolog-d5myj9u.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fvirusolog.deviantart.com%2Fart%2Fmuzika-340893714&docid=TbxUOMcIhQhahM&tbnid=Ziql_T0geNaHIM%3A&vet=10ahUKEwjiwf3TgdjYAhUP3KQKHdY_D5gQMwhBKAQwBA..i&w=1116&h=715&client=opera&bih=631&biw=1286&q=Muzika&ved=0ahUKEwjiwf3TgdjYAhUP3KQKHdY_D5gQMwhBKAQwBA&iact=mrc&uact=8
 
</gallery>
 
 
== Shiko edhe... ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve