Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Populli"

82 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
No edit summary
 
{{fjala}}
'''Populli''' është një lloj [[bashkësia|bashkësie]] e [[grupi|grupeve]] të njerëzve që jetojnë brenda një hapësire të kufizuar apo një sistemi shoqërorë të krijuar nga njerëzit.
 
popullli krojon shume vjersha dhe kenge nje nga kenget e vjetra eshte ajo e dhoqines
Në fjalorin e gjuhës shqipe ''Populli'' është tërësia e njerëzve që jetojnë si një bashkësi shoqërore e politike në një vend a në një shtet; banorët e një vendi a të një krahine...<ref>[[Fjalori i Gjuhës së Sotme Shqipe|Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe]] - [[Tirana|Tiranë]], [[1980]]</ref>.
 
== Burim i të dhënave ==