Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Poneshi"

99 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
}}
'''Ponesh''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Gjilanit|Gjilanit]], [[Kosovë]].
 
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->
 
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- === KulturaStatistikat == --> =
{| class="wikitable sortable"
<!-- == Historia == -->
!Viti
<!-- == Shih dhe këtë == -->
!Banorë
<!-- == Burimet == -->
|-
{{reflist}}
|[[1948]]
|889
|-
|[[1953]]
|998
|-
|[[1961]]
|1.197
|-
|[[1971]]
|1.348
|-
|[[1981]]
|1.409
|-
|[[1991]]
|1.352
|-
|[[2011]]
|967<ref>http://pop-stat.mashke.org/kosovo-census-ks.htm</ref>
|}
 
== Burime ==
 
== Lidhje të jashtme ==