Dallime mes rishikimeve të "Arrëza (Devoll)"

Jump to navigation Jump to search
v
Added Geographic map
v
v (Added Geographic map)
== Gjeografia ==
 
[[Skeda:Harte Gjeografike.jpg|parapamje|Arrëza dhe Fshatrat e Devollit të Sipërm]]
 
Arrëza është një fshat malor i thyer, buzë Lumit Devoll, i cili e ndan fshatin në dy pjesë. 4/5 e fshatit është vendosur në krahun Verior të lumit dhe me ekspozim nga Jugu, dhe 1/5 në pjesën Jugore të lumit, me ekspozim nga Veriu.

Menyja e lëvizjeve