Dallime mes rishikimeve të "Azem Shkreli"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 46.99.69.28) dhe riktheu rishikimin 1771643 nga Wielemir)
| webfaqja =
}}
'''Azem Shkrelí''' (1938-19871997) ishte një poet e kritik letrar shqiptar. Ai ka qenë kryetar i shoqatës së Shkrimtarëve të Kosovës, drejtor i Teatrit Krahinor në [[Prishtina|Prishtinë]] dhe themelues e drejtor i [[Kosovafilmi|Kosova Filmit]].
 
== Biografia==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve