Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

Jump to navigation Jump to search
Shtova permbajtje
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Shtova permbajtje dhe rregullova gabime drejtshkrimore)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Shtova permbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Evropa Perëndimre''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe Monakos. [[Skeda:Western-Europe-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ Monako ]] dhe [[ Korsika ]]. Fiona Gashi ju pershendet
 
== Pozita gjeografike ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve