Dallime mes rishikimeve të "Spixana"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (removed Category:Arbëresh using HotCat)
No edit summary
{{Komuna (Itali)
|Komuna = SpixanaSpixanë
|Gjuha vendase = [[Gjuha Italiane|Italisht]]
|Emri Italisht = Spezzano Albanese
[[Skeda:Map of comune of Spezzano Albanese (province of Cosenza, region Calabria, Italy).svg|thumb|right|275px|Vendodhja e Komunës së Spixanës në Provincën e Kozencës]]
 
'''SpixanaSpixanë''' (italisht: ''Spezzano Albanese'') është një qytet dhe komunë në [[Provinca e Kozencës|Provincën e Kozencës]] së Rajonit të [[Kalabria|Kalabrisë]] në [[Itali]].
 
Fshati, që ndodhet në pjesën e poshtme të luginës së lumit Krati, është e përkatësisë etnike, kulturore dhe gjuhësore arbëreshe, ose italo-shqiptare.

Menyja e lëvizjeve