Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  4 vjet më parë
Shiko edhe...
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
(Shiko edhe...)
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.
 
== Shiko edhe.... ==
* [[Zhanri#Muzikë|Lista e zhanreve muzikore]]
** [[Lista e nënzhanreve së muzikës rock]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve