Ndryshimi mes inspektimeve të "19 Qershor"

Jump to navigation Jump to search
346 bytes added ,  2 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.108.54) dhe riktheu rishikimin 1708353 nga Mr Robot
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.108.54) dhe riktheu rishikimin 1708353 nga Mr Robot)
== Ngjarje ==
* [[1886]] - Me nismën e Shoqërisë së Stambollit u hap shkolla e parë shqipe në [[Kosova|Kosovë]].
* [[2008]] - [[Hashim Thaçi]], kryeministër i [[Republika e Kosovës|Republikës së Kosovës]], në cilësinë e kryeministrit për herë të parë viziton [[Republika e Shqipërisë|Republikën e ShqipërShqipërisë]].
 
== Lindje ==
* [[1623]] - [[Blaise Pascal]], matematikan dhe fizikant francez.
* [[1933]] - [[Otto Barić]], trainer futbolli kroat.
* [[1941]] - [[Václav Klaus]], politikan çek dhe president i [[Republika Çeke|Republikës Çeke]].
* [[1947]] - [[Salman Ruzhdi]], shkrimtar indian.
* [[1978]] - [[Dirk Nowitzki]], basketbollist gjerman.
 
== Vdekje ==

Menyja e navigimit