Dallime mes rishikimeve të "Borovë (Kolonjë)"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (bashkim nga duplikati)
v
| Lartësia =
}}
'''Borova''' është një [[Fshati|fshat]] në [[Komuna Qendër Ersekë|komunën Novoselë]] në [[rrethi i Kolonjës|rrethin e Kolonjës]] të [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Është vendlindja e [[Sotir Çaçi]]t.
 
==Njerëz të shquar==
Është vendlindja e [[Sotir Çaçi]]t, përkthyes, dhe [[Llambi Aleksi]]t, ish Ministër i Financave.
 
== Shih edhe ==

Menyja e lëvizjeve