Ndryshimi mes inspektimeve të "Krishtlindja"

Jump to navigation Jump to search
99 bytes removed ,  3 vjet më parë
(babagjyshi kot fare)
 
== Data e lindjes se Jezusit ==
Krishlindjet jane kot fare dhe ta shpifin shune .ai babagjyshi kotit qe nuk jep asnje dhurate etj
 
Datëlindja e Jezusit sipas të krishterëve besohet të jetë 24-25 dhjetori edhe pse ka dyshime për datën e saktë të lindjes pasi që ajo nuk përmendet në Dhiatën e Re . Kjo feste është ndër festat më të dashura dhe të preferuara nga mbar bota krishtere apo e thënë më ndryshe edhe si datë e paqes. Te gjithe festojne si te varfurit the te pasurit duke u beren humanitar edhe duke ndihmuar.
 
Anonymous user

Menyja e navigimit