Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

146 bytes removed ,  4 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.33.33.56) dhe riktheu rishikimin 1847270 nga 1l2l3k
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.33.33.56) dhe riktheu rishikimin 1847270 nga 1l2l3k)
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.gjithashtu muzika eshte nje nga gjerat me te bukura ne bote, ne boten e muzikes ti ke mundesi te shprehesh veten tende pa u cenuar pa u ndjer keq
 
 
== Shiko edhe... ==