Dallime mes rishikimeve të "Lasgush Poradeci"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox writershkrimtar
[[File:Pogradec Promenade.jpg|thumb| titulli = Statuja kushtuar Lasgush Poradecit në qytetin e tij [[Pogradec]]]]vendlindjes
{{Infobox writer
| titulli =
| emri = Llazar Sotir Gusho
| pseudonim = Lasgush Poradeci
| foto = File:Pogradec Promenade.jpg
| foto_madhësia = 250px
| emri i vërtetë = Llazar Sotir Gusho
| lindja ditëlindja = [[27 Dhjetor]] [[1899]]
| vdekja ditëvdekja = [[12 Nëntor]] [[1987]]
| prejardhjavendlindja =[[Pogradec]], [[Shqipëri]]
| rryma kombësia = [[Shqiptarët|Shqiptar]]
| profesioniedukimi = {{Flatlist|Universiteti i Graz-it
| punësimi = {{Flatlist|
*Shkrimtar
*Poet}}
}}
 
 
'''Llazar Sotir Gusho,''' ([[27 dhjetor]] [[1899]] – [[12 nëntor]] [[1987]]), i njohur si Lasgush Poradeci, ishte një poet dhe shkrimtar [[shqiptar]].

Menyja e lëvizjeve