Ndryshimi mes inspektimeve të "Rahoveci"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''Rahoveci''' është qytet dhe komunë në pjesën jug-perëndimore të Kosovës. Në veri kufizohet me [[Klina|Klinën]], në lindje me [[Theranda|Suharekën]], në pjesën jugore gjendet komuna e [[Komuna e Prizrenit|Prizrenit]], ndërsa ne tërë pjesën perëndimore kufizohet me komunën e [[Komuna e Gjakovës|Gjakovës]]. Përafërsisht ka diku 276&nbsp;km<sup>2</sup> dhe është vendbanim i 76.577 banorëve. Ndërsa vetëm në qytet janë 3129.854 banorë sipas statistikave të vitit [[2016]].
 
== Pak histori ==
Anonymous user

Menyja e navigimit