Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Aleksandër Gjoka"

233 bytes removed ,  4 vjet më parë
shtova stampa, përmirësime gramatikore, heqje e përmbajtjes qe nuk ka karakter enciklopedik
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(shtova stampa, përmirësime gramatikore, heqje e përmbajtjes qe nuk ka karakter enciklopedik)
{{cung}}
 
[[Skeda:Aleksandër Gjoka.JPG|parapamje|250px]]
Aleksander Gjoka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohurshqiptar. Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me taniGjithashtu ai kaështë disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot.Poashtu ai eshte pjesmarrespjesëmarrës i disa edicioneve te festivalit madheshtor "KengaKënga Magjike".
 
* Pjesëmarrja Në Festivale:
* 2012 - I Njejtinjëjti Dodo Mbetemmbetem - ''Kënga Magjike 2012''
* 2008 - DashuriseDashurisë Se Shkuarshkuar - ''Kënga Magjike 2008''
* 2005 - I Verberverbër Nennën Dielldiell - në ''Top Fest 2''
* 2004 - Kuturu në ''- Top Fest 1''
* 2003 - Kuturu - ''Kënga Magjike 2003''
* 1997 - Paqe Vetvetesvetvetes - ''Festivali i 36-të në RTSH''
* 1995 - Anija Plakeplakë - në ''Festivali i 34-të në RTSH''
* 1994 - Ti Nuknuk Tradhëtontradhëton - në ''Festivali i 33-të në RTSH''
* 1992 - E Bukurabukura - në ''Festivali i 31-të në RTSH''
* 1992 - Pesha Ee Fatitfatit - në ''Festivali i 31-të në RTSH''
* 1990 - Mësues Dhedhe Shokëshokë - në ''Festivali i 29-të në RTSH''
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Këngëtarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]
 
{{joref}}