Dallime mes rishikimeve të "DigitAlb"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Adding logo)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
 
'''DigitAlb''' është platformë dixhitale Tokësore dhe Satelitore [[Shqiptare]] nga DigitAlb Sh.A.{{citim i duhur}}. '''DigitAlb''', filloi transmetimet më [[15 korrik|15 Korrik]] të vitit [[2004]], dhe mbulon me sinjal dixhital Tokësor qytetet kryesore të [[shqipëria|Shqipërisë ]]: [[Berat]], [[Tiranë]], [[Durrës]], [[Krujë]], [[Elbasan]], [[Vlorë]], [[Shkodër]], Korçë, Pogradec, Fier. Lushnje etj.
 
Në [[Dhjetor]] të vitit [[2007]] '''DigitAlb''' implementon në platformën satelitore ekzistuese transmetimin HDTV.
 
== Informacionet teknike ==

Menyja e lëvizjeve