Dallime mes rishikimeve të "Çeskova"

Jump to navigation Jump to search
103 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
provo prape, kesaj radhe duke mos prishur
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (provo prape, kesaj radhe duke mos prishur)
'''Çeskovë''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Klinës|Klinës]], [[Kosovë]]. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin '''Çeskaj'''.
<!-- == Gjeografia == -->
== Demografia ==
Në Çeskovë familja Morina e familja Berisha
 
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
== Shih dhe këtë ==
* [[Lista e ardhacakëve - Klinë]]
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}} Fshati Çeskovë, shtrihet ne mes te
Rrafshit te Dukagjinit dhe i perket zones se Lugut te Baranit, banoret e fshatit kryesisht merren me bujqesi. Po ashtu ky fshat njihet si mburoja kryesore e Dukagjinit ne luften e fundit
 
== Lidhje të jashtme ==

Menyja e lëvizjeve