Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Zhupanja"

4 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
{{Cung|Kroacia}}
{{Kartela vendbanim
| emri = Zhupanija
}}
'''Zhupanija''' ''(në [[Gjuha Kroate|Kroatisht]] Županija)'' është një qytet në [[Zhupania e Vukovarit dhe Sremit|Zhupaninë e Vukovarit dhe Sremit]] në [[Kroacia|Kroaci]].
 
== Demografia ==
Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit [[2012]] ishte 11959 banorë. Sipas regjistrimit të vitit [[2011]] 12115 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit [[2001]] 13775 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.29%<ref>[http://archive.is/20121205074953/http://www.world-gazetteer.com/wg.php?x=&men=gcis&lng=en&des=wg&geo=-4&srt=npan&col=abcdefghinoq&msz=1500&geo=-98 Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.]</ref>.
== Projekte të tjera ==
* {{Commonscat|Županja }}
 
== Referenca ==
<references/>
 
== Projekte të tjera ==
<!-- Ndërlidhje Wiki -->
* {{Commonscat|Županja }}
 
{{Cung|Kroacia}}
{{Zhupania Vukovar-Srijem}}