Ndryshimi mes inspektimeve të "Libia"

Jump to navigation Jump to search
8 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
Etiketa: përpunim burimi 2017
 
'''Feja''' e myslimanëve sunit si më e përhapur në Libi njëherit është e deklaruar edhe si fe e shtetit. Bërëbërët janë të pëkatësis Ibadite (Çarixhitë). Me ndikim është "Vëllazëria Senussi". Pakica e krishtertë pas ikjes së italianëve po thuaj se është shuar.
:::*[[Telekomunikacioni i Shteteve - {{PAGENAME}}|Telekomunikacioni]]
:::*[[Transporti i Shteteve - {{PAGENAME}}|Transporti]]
:::*[[Ushtria e Shteteve - {{PAGENAME}}|Ushtria]]
:::*[[Turizmi i Shteteve - {{PAGENAME}}|Turizmi]]
 
== Shiko dhe këtë ==

Menyja e navigimit