Dallime mes rishikimeve të "Lasgush Poradeci"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
}}
 
'''Llazar Sotir Gusho,''' ([[27 dhjetor]] [[1899]] – [[12 nëntor]] [[1987]]), i njohur si Lasgush Poradeci, ishte një poet dhe shkrimtar [[shqiptar]] por origjina e tij e vjetër është vllehe domethënë romune.
 
== Jeta ==
40

edits

Menyja e lëvizjeve